thumb 1 W dniach 10 do 13.04 Uniwersytet Jagieloński w Krakowie był gospodarzem Akademickich MIstrzostw Polski Uczelni Medycznych. W zawodach tych nasze studentki wygrały wszystkie spotkania i obroniły złoty medal zdobyty w 2012 roku.

W dniach 10 - - 13. 04. 2014r. w Krakowie rozegrane zostały IV Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn.
W zawodach wystartowało po dziesięć zespołów kobiet i mężczyzn reprezentujących Uczelnie Medyczne z całego kraju, a rozgrywane były one na halach gospodarza i organizatora mistrzostw - Klubu Uczelnianego AZS Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Hali Widfowiskowo – Sportowej „Solne Miasto" w Wieliczce.
Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonała – w imieniu Prorektora UJ ds. Collegium Medicum – Prof. Beata Tobiasz Adamczyk w towarzystwie Prezesa KU AZS w Krakowie dr Lecha Pankiewicza oraz przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Wieliczce Katarzyny Stanisz.
W zawodach tych znakomicie spisała się nasza reprezentacja kobiet, która po raz drugi wywalczyła tytuł Mistrzowski broniąc złotego medalu zdobytego w 2012 roku.
Tytuł ten został wywalczony w znakomitym stylu po wygraniu wszystkich meczów, tak w grupie jak i w rywalizacji bezpośredniej o medale , nie tracąc nawet seta.
Droga do Mistrzowskiego tytułu wyglądała następująco:
w grupie:
CM UMK Bydgoszcz - ŚUM Katowice 2 : 0,
CM UMK Bydgoszcz - GUM Gdańsk 2 : 0,
CM UMK Bydgoszcz - UM Wrocław 2 : 0,
CM UMK Bydgoszcz - CM UJ Kraków 2 : 0,
w półfinale:
CM UMK Bydgoszcz - UM Poznań 2 : 0
FINAŁ:
CM UMK Bydgoszcz - CM UJ Kraków 2 : 0
Końcowa, medalowa klasyfikacja IV mistrzostw przedstawia się następująco.
1. CM UMK Bydgoszcz
2. CM UJ Kraków,
3. UM Poznań,
4. PUM Szczecin,

Wśród najlepszych zawodniczek IV MP UM wyróżnione zostały z naszej drużyny m.in.:
- najlepsza zawodniczka atakująca - Hanna Łukasiewicz
- najlepsza zawodniczka „ Libero" - Kamila Budnerska

Nasza reprezentacja kobiet w piłce siatkowej o kilku lat nie schodzi z podium, a od trzech lat jest najlepszą w kraju tak w hali jak i na plaży w siatkówce plażowej.  Reprezentacja CM UMK grała w składzie: Natalia Leśniewska - kapitan drużyny, Kamila Budnerska, Justyna Michalewicz, Marta Kotarska, Monika Rymkiewicz, Natalia Rutz, Ada Olejnik, Magda Gaca, Hanna Łukasiewicz, Monika Osajca, Agnieszka Fibor, Karolina Dudek.

W mistrzostwach tych po wielu latach nieobecności wystartowała również reprezentacja mężczyzn zajmując po bardzo ambitnej walce  - VIII miejsce.
Do awansu i gry o wyższą lokatę tym razem zabrakło doświadczenia zdobywanego w startach i trochę szczęścia w końcowych fragmentach setów, gdy zawodnicy nasi mieli tzw. Piłki setowe lub meczowe do wygrania.

Wyniki uzyskane przez nasz zespół:
W grupie:
- CM UMK Bydgoszcz - UM Białystok 0 : 2,
- CM UMK Bydgoszcz - UM Lodź 1 – 2,
- CM UMK Bydgoszcz - ŚUM Katowice 2 : 1,
- CM UMK Bydgoszcz - UM Wrocław 1 : 2,,
Wynik półfinału:
- CM UMK Bydgoszcz - UM Lublin - 0 : 2,
O miejsce 7 – 8:
- CM UMK Bydgoszcz - UM Wrocław 1 : 2.

Reprezentacja mężczyzn grała w składzie: Radek Wodziński - kapitan drużyny, Martin Ossowski, Marek Włodarczyk, Marek Adamkiewicz, Kamil Więciorkowski, Mikołaj Węclewicz, Filip Suliński, Jan Gęsicki, Bartek Waszczyszyn, Witek Musierowicz.

Obie reprezentacje do IV Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych przygotowywał mgr Henryk Borowski, któremu w Krakowie w prowadzeniu zespołu męskiego pomagał mgr Adam Ziemiński.