thumb 3W piątek o godzinie 19:30 na stadionie KS Gwiazda przy ulicy Bronikowskiego odbędą się siódme Wielkie Derby Piłkarskie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pomiędzy studentami z części toruńskiej naszego uniwersytetu, a części bydgoskiej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Mecze piłki nożnej rozgrywane są pomiędzy studentami z Torunia i Bydgoszczy od 2008 roku o puchar Prorektora ds. CM.UMK.

W dotychczasowej historii pojedynki zawsze były bardzo wyrównane, jednak naszej drużynie udało się wygrać tylko raz w 2009 roku, kiedy to po bardzo pasjonującym meczu nasi studenci wygrali 3 do 2 na stadionie MOSIR-u przy ul. Bema w Toruniu. Warto nadmienić, że w meczu w 2009 roku studenci Collegium Medicum pokazali prawdziwy charakter, ponieważ już po 15 minutach gry przegrywali 2:0 i mecz większości obserwatorom wydawał się przegrany. Po dwóch straconych bramkach nasza drużyna przejęła inicjatywę i przed przerwą strzeliła kontaktową bramkę po strzale z rzutu karnego kapitana Szymona Jaworskiego. W drugiej połowie nasi zawodnicy nie przebierali w środkach aby zwyciężyć, bramki dla nas strzelili Maciej Mielcarek i młodszy z Braci Jaworskich. Mecz kończyliśmy w dziesiątkę, sędzia pokazał nam jeszcze 7 żółtych kartek, ale tego dnia udało się wyszarpać zwycięstwo. Ten mecz był czasem zmiany warty w naszej drużynie na ławce usiadł zasłużony dr Rafał Różalski, a w meczowej 18 zabrakło miejsca dla wielu zasłużonych zawodników ( mgr D.Knioła. dr M.Ziołkowski). W meczu tym narodziła się najlepsza drużyna piłkarska w historii Collegium Medicum, która to później w 20011 oraz 2012 zdobyła Akademickie Mistrzostwo Polski Uczelni Medycznych. W Wielkich Derbach w 2009 roku do zwycięstwa poprowadzili nas studenci w zdecydowanej większości z pierwszego i drugiego roku studiów: Mielcarek Maciej, Przemek Jaworski, Wojtek Barancewicz, Szymon Jaworski i Michał Zajączkowski. Ta grupa chłopaków przez kolejne lata tworzyła trzon najlepszej drużyny w Polsce. Miejmy nadzieję, że dziś uda się zagrać naszym zawodnikom dobre spotkanie i wygrać Wielkie Derby.

DO BOJU !!!

FOTO Z WYGRANYCH DERBÓW 2009

PIERWSZE WIELKIE DERBY 2008

CM derbyIMGP4059mecz 030mecz 032mecz 074mecz 077mecz 080mecz 085mecz 102mecz 108mecz 109mecz 111mecz 139mecz 159mecz 169mecz 172mecz 199RysiuUMKUMK i CM