thumb 1W dniach 29.05.14-1.06.14 w Drzonkowie, koło Zielonej Góry, odbyły się XXXI Akademickie Mistrzostwa Polski w jeździectwie. Na trzydniowe zmagania zjechało ponad 200 zawodników i koni reprezentujących 50 uczelni. Startowali w dwóch konkurencjach: ujeżdżenia i skoków, w klasyfikacji amator i profi.                 Zobacz zdjęcia i film z zawodów !!!

Naszą uczelnie reprezentowała tylko jedna zawodniczka- Agnieszka Kokot- studentka drugiego roku wydziału lekarskiego kierunku biotechnologia. startująca na koniu Tango w konkurencji skoków w klasyfikacji amator. Zawody składały się z dwóch półfinałów, odbywających się w piątek i sobotę, oraz niedzielnego finału, których przejechanie bez punktów karnych gwarantowało awans do rogrywki.
Udało się to 19 zawodnikom , w tym również naszej reprezentantce. W finałowej rozgrywce liczył się przede wszystkim „czysty" przejazd, a następnie jak najkrótszy czas.

Agnieszka na koniu Tango bezbłędnie pokonała wszystkie przeszkody w czasie, który zagwarantował jej II miejsce i srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej oraz tytuł Wicemistrzyni Polski. Pragniemy podkreślić że jest to pierwszy medal dla AZS Collegium Medicum w Akademickich Mistrzostwach Polski w Jeździectwie.

1DSC 5042IMG 1268IMG 1274IMG 1274 1IMG 1276IMG 1278IMG 1287