Członkowie Akademickiego Związku Sportowego Collegium Medicum mogą brać udział w następujących imprezach sportowych.

1. AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKIW

• W mistrzostwach mogą brać udział studenci (reprezentacje) ze wszystkich uczelni wyższych w Polsce (302 uczelnie).
  • Mistrzostwa rozgrywane są w 29 dyscyplinach w systemie rocznym.
  • Mistrzostwa rozgrywane są w systemie bezpośrednim, oraz w niektórych dyscyplinach w systemie eliminacyjnym (Województwo Kujawsko Pomorskie należy do strefy A)

TERMINARZ MISTRZOSTW POLSKI

2. AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POMORZA I KUJAW

• Rozgrywki organizowane są przez Organizacje Środowiskowe AZS dla reprezentacji uczelnianych z danego regionu / środowiska (ligi środowiskowe). W niektórych dyscyplinach (Futsal, Siatkówka, Koszykówka) są systemem eliminacyjnym do Akademickich Mistrzostw Polski.
  • W mistrzostwach bierze udział 12 uczelni z naszego regionu. Mistrzostwa rozgrywane są w 29 dyscyplinach w systemie rocznym.

TERMINARZ MISTRZOSTW POMORZA I KUJAW

3. AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI UCZELNI MEDYCZNYCH

• W mistrzostwach bierze udział 12 uczelni medycznych
  • Mistrzostwa rozgrywane są w 11 dyscyplinach w systemie dwuletnim.
  • Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych są traktowane priorytetowo przez wszystkie uczelnie medyczne, ponieważ od lat w komplecie startują w AMPUM w każdych zawodach.

TERMINARZ MISTRZOSTW POLSKI UCZELNI MEDYCZNYCH >> Pytac w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

4. MISTRZOSTWA COLLEGIUM MEDICUM W BYDGOSZCZY

• W mistrzostwach mogą brać udział studenci Collegium Medicum wszystkich wydziałów, pracownicy, oraz absolwenci (pracownicy służby zdrowia).
  • Mistrzostwa rozgrywane są w systemie rocznym.

Każdego roku Akademicki Związek Sportowy i SWFiS we współpracy z samorządem studenckim organizują mistrzostwa wewnątrz uczelniane.

• Mistrzostwa Uczelni w Tenisie Stołowym
  • Mistrzostwa Uczelni w Siatkówce Plażowej
  • Mistrzostwa Międzywydziałowe w Piłce Nożnej
    (Mistrzostwa Uczelni w Siatkówce Plażowej oraz Piłce Nożnej mają się odbywać w Juwenalia "Festiwal Sportu Collegium Medicum")
  • Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim (organizuje Zakład Podstaw Kultury Fizycznej)
  • Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym (organizuje Zakład Podstaw Kultury Fizycznej)

5. WIELKIE DERBY

• Każdego roku rozgrywane są "Wielkie Derby" o przechodni Puchar Prorektora ds. Collegium Medicum, pomiędzy drużynami piłki nożnej z Bydgoszczy CM i Torunia UMK.
  • W lata parzyste mecz rozgrywany jest w Bydgoszczy, a w nieparzyste w Toruniu.
  • Wyniki Spotkań są wygrawerowane na 20 kilogramowym pucharze, a zwycięzca jest w posiadaniu pucharu przez rok.

6. START W LIGACH LIGI AUTONOMICZNE

Drużyny (futsalu, koszykówki mężczyzn, siatkówki kobiet i mężczyzn, piłki nożnej) naszej uczelni występują w ligach autonomicznych. Rozgrywają w roku akademickim w soboty i niedziele kilkadziesiąt spotkań. Wyniki niniejszych rozgrywek ukazują się regularnie w prasie lokalnej (Gazeta Wyborcza, Gazeta Pomorska, Expres Bydgoski). Wszystkie nasze drużyny występują w I ligach i każdego roku zajmują czołowe pozycje.